Telegram Nedir? Telegram Özellikleri Nelerdir?

Telegram nedir? sorusuna, alternatif mesajlaşma uygulaması şeklinde cevap verebiliriz. Sunduğu birçok özellikle sosyal medya uygulamaları arasında hızla popüler hâle gelen Telegram, kullanıcılara kanallar ve gruplar sayesinde topluluklar oluşturma imkânı tanıyor.

2013 yılında çıkış yapan Telegram; bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Gelişmiş güvenlik sistemiyle kullanıcıların mesajlaşmalarını koruma altına alan Telegram, gizlilik konusunda endişeleri olan kullanıcılar için de tercih sebebidir.

Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram Nasıl Kullanılır?
Telegram Nasıl Kullanılır?

Telegram kullanımı son derece basit olmakla beraber tamamen ücretsizdir. Uygulamaya giriş yapmanız ile birlikte temiz bir ara yüz sizleri karşılamaktadır. Kullanım olarak istediğiniz bütün seçeneklere sol tarafta bulunan menü üzerinden erişebilir, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz kullanıcıları Telegram uygulamasının arama bölümüyle bulabilirsiniz. Kanal ve grup oluşturma seçeneklerini ise menü butonuna basıp bulabilmeniz mümkündür.

Bu yazımıza benzer bir diğer yazımız olan  Telegram Premium Özellikleri Neler? adlı yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Telegram Özellikleri Nelerdir?

Mesajlaşma uygulamalarında çok fazla öne çıkan Telegram, diğer uygulamalara göre daha farklı özellikler içermektedir. Öncelikli olarak basit ve erişilebilir bir sistem sunması kullanıcıları etkiler. Bunun yanında bize gelen sorulardan olan ”Telegram Özellikleri Nelerdir” sorusuna alt kısımda kalan maddelerden değinerek anlatacağız.

 • Bulut tabanlı sistem yardımıyla cihazlar arasında hızlı senkronizasyon imkânı tanır.
 • Gelişmiş gizlilik ve güvenlik sistemine sahiptir.
 • Ekran görüntüsü alınca karşı tarafa bildirim gider.
 • Yüksek boyutlu dosyaları kolaylıkla gönderme fırsatı sunar.
 • Uygulama üzerinden görüntülü ve sesli sohbet gerçekleştirilebilir.
 • Benzer uygulamada olduğu gibi son görülme özelliği vardır. Bunu istediğiniz zaman kapatmanız mümkündür.
 • Mesajlar kullanıcı tarafından şifrelenebilir, karşı taraftan da kalıcı olarak silinebilir.

Telegram Takipçi Artırma Nasıl Yapılır?

Telegram grup ve kanallarında takipçi sahibi olmak oldukça önemli konulardan bir tanesidir. Kendinize ait olan gruplarda eğer ki görüntülenme ve daha fazla erişim elde etmek istiyorsanız sizlere anlatacağımız yöntemleri uygulayarak hızlı bir şekilde yükselebilirsiniz.

Kanalınız daha çok aboneye veya grup daha fazla üyeye ulaşsın istiyorsanız, hedef kitlenizi genişletmek adına aşağıdaki önerilerimizi deneyebilirsiniz:

 • Her şeyden önce, Telegram uygulamasındaki adınızın kısa, öz ve sizi yansıtacak bir şey olmasına özen gösterin.
 • Kanal resminiz de sizi temsil etsin. Benzer kanallardan kolayca ayırt edinebilmenizi ve akılda kalıcı olmanızı sağlasın.
 • Kanalınıza açıklama yazmayı ihmâl etmeyin. Bir kullanıcı kanalınızı ziyaret ettiği zaman önce açıklama kısmına bakmaktadır. Yeteri kadar dikkat çekici ya da bilgilendirici değilse kanala katılmak istemez.
 • Öte yandan kanalınız için bir tema belirleyin ve bu doğrultuda paylaşım yapmalısınız.
 • Rakip kanallara göz atmalısınız. Onların neler paylaştığını inceleyin ve stratejilerinize bu çerçevede yön vermelisiniz.
 • Kanalınızı diğer sosyal medya hesaplarınızda, forumlarda, diğer sosyal medya gruplarınızda paylaşarak tanıtabilirsiniz.
 • Telegram takipçi alımı yapmak da bir başka çözümdür. Ancak bunun için güvenilir, kaliteli, bilinen platformları tercih etmelisiniz.
 • Takipçi sayınızı artırmak için ücretsiz hileli yöntemlere başvurmaktan, Telegram hesabınızın şifresini üçüncü taraf sitelerle veya uygulamalarla paylaşmaktan kaçınmalısınız.

Bu yazımıza benzer bir diğer yazımız olan Telegram Botu Nedir? Nasıl Kullanılır?adlı yazımıza bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın